Süpermarketler en büyük mağaza zincirlerinin en üst listesi

3 Mayıs 2021 0 Yorumlar

Üç süpermarket zinciri (Carrefour Market, Colruyt ve Aldi) perakende alanı açısından online market siparişi en büyük 100 Belçika mağaza zincirinin başında geliyor. Ayakkabı zinciri Bristol, Lapperre, Oh’Green ve Maxi Toys gibi hızla yükseliyor. Mağaza sayısı açısından bankalar hala lider durumda.

Bankalar küçülüyor ama liderliği koruyor

Locatus, her yıl Belçika’daki en büyük 100 mağaza zincirinin mağaza sayısı ve toplam perakende alanına göre sıralanmış iki listesini yayınlamaktadır. Birincisi, Belçika’daki banka sayısı hala hızla azalıyor olsa da, hala sıkı bir şekilde finans sektörünün pençesinde. Örneğin, BNP Paribas Fortis 81 mağazayı kapattı ancak en üst konumunu koruyor.

Süpermarketler, toplam perakende alanı açısından en büyük on perakende zincirinden yedisini oluşturuyor: ülke çapında ince bir şekilde dağılmış büyük mağazalar oldukları için bu kadar da şaşırtıcı değil. Birkaç yıldır, podyum tartışmasız kalıyor: Carrefour Market, Colruyt ve Aldi’nin önünde sürüye liderlik ediyor. Son on yılda, özellikle Hubo ve Lidl etkileyici bir şekilde büyüyor.

Bazıları yukarı gider, bazıları düşer

Son baskının en büyük yetiştiricisi ise sanal market hemen mağaza sayısı bakımından 82. sıradan 42. sıraya yükselen Bristol ayakkabı zinciri. Perakende alanı düşünüldüğünde, Bristol on sekiz sıra yükseldi ve 100.000 metrekarelik dönüm noktasına yaklaştı. Belçika ve Hollanda Bristol mağazaları arasındaki büyüklük farkı çok büyük: Hollanda’da zincir% 25 daha fazla perakende alanı elde etmek için çok daha az mağazaya (118) ihtiyaç duyuyor.

Oh’Green bahçe merkezleri, çoğunlukla rakip zincirleri Walter van Gastel ve Intratuin’i bünyesine katarak 57.032 m2’den 85.522 m2’ye genişledi. Maxi Toys , Belçikalı Bart Smit mağazalarını devraldı ve eski toplam olan 21.000’e 7.000 m2 ekledi. Mağaza sayısı açısından en büyük dağcılar işitme cihazı zinciri Lapperre, eczane zinciri Goed Apotheek ve pizza zinciri Domino’s.

Perakende alanı açısından liste (yeşil: süpermarket, mor: DIY, pembe: mobilya)

Tıkla Hemen Ara
Open chat