Dünyanın En Büyük 10 Süpermarketi

3 Mayıs 2021 0 Yorumlar

Günümüzde süpermarketler dünyadaki en önemli perakende online market siparişi sektörlerinden biridir. Geçmişte insanların tek bir mağazadan satın almaları mümkün değildi, hane halkı için her şeye ihtiyaç duyuyorlardı. Kasabalarda, ürün veya hizmetlerin çoğunu bulmak daha da zordu. Başlangıçta, büyükşehirde birkaç zincir süpermarket vardı . Yavaş yavaş insanlar kasabalarda veya diğer küçük şehirlerde de gerçekten ürün veya hizmetlere ihtiyaç duyduklarını anladılar .

Şimdi, dünyadaki bazı popüler ve en büyük süpermarketleri paylaşmanın zamanı geldi. Gelin birlikte bir göz atalım!

 1. 1Magnit Rusya
 1. Rusya’nın en büyük süpermarketlerinden biridir. 12.000’den fazla mağazaya sahipler ve düşük fiyatlara ve rahatlığa odaklanıyorlar.
 2. 2Carrefour FransaCarrefour, Fransa’nın önde gelen en büyük süpermarket zincirlerinden biridir, ancak pazar payları her geçen gün düşmektedir. E-leclerc, Fransa’da Carrefour’a göre daha fazla pazar payı almaya başladı!
 3. 3Edeka Almanya4000’den fazla mağazası bulunan Edeka,% 20 pazar payı ile Almanya’nın önde gelen süpermarketlerinden biridir!
 4. 4Loblaws KanadaLoblaw Süpermarketleri:% 34.1 pazar payı ile Loblaw perakende sektöründe büyük bir söz hakkına sahiptir.
 5. 5Crai İtalyaCrai, önceki yıllara kıyasla satış açısından oldukça iyi bir performans sergiliyor. Crai şu anda% 24.5 pazar payına sahip.
 6. 6Walmart ABDWalmart: ABD’deki% 26 pazar payıyla en büyük süpermarket
 7. 7Aeon JaponyaAeon: 8 milyon Yen’den fazla tutan Aeon, Japonya’da lider süpermarket zinciridir.
 8. 8Woolworths AvustralyaWoolworths: 2018, Woolworths için şanslı bir yıldı. Şirket% 1,4 artışla% 34 pazar payına sahip.
 9. 9Tesco İngiltereTesco: İngiltere’deki en büyük süpermarket olarak pazar payının% 26,9’unu elinde tutuyorlar.
 10. 10Albert Hejin HollandaAlbert Hejin: Albert Hejin, Hollanda’nın önde gelen ve en büyük markalarından biridir. Pazarın% 35’inden fazlasını elinde tutuyorlar.
Gönderiyi beğeneceğinizi umuyoruz! 
Tıkla Hemen Ara
Open chat